volny cas 2

Zima a lyžování v Jizerských horách a Krkonoších

Lyžařské vleky, areály a sjezdovky v okolí Wellness hotelu v Nebi v Jizerských horách a Krkonoších.

V blízkém okolí pensionu se nachází celkem 6 lyžařských areálů. Jelikož Hotel v Nebi je na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, mohou si hosté vybrat lyžařský areál dle náročnosti.

Lyžařský vlek U Čápa – Jizerské hory

Je 900 m dlouhý vlek (dvoukotva) s umělým zasněžováním a nočním provozem. U vleku se nachází restaurace a bufet. Pro začínající lyžaře je připravena lyžařská škola a půjčovna lyží. Vzdálenost od hotelu je 350 m.

Skiareál Rejdice – Jizerské hory

Nabízí dvousedačkovou lanovku, pomu a lyžařskou školu. Vyznavači snowboardu si přijdou na své v „u rampě“. Noční lyžování, vzdálenost od hotelu 800 m.

Lyžařský vlek Pod Štěpánkou – Jizerské hory

Lyžařský vlek Pod Štěpánkou je 300 m dlouhý vlek, který je svou polohou ideální pro začínající lyžaře a děti. U vleku se nachází bufet, u kterého se líbí nejezdícímu dohledu. Vzdálenost od hotelu je 250 m.

Skiareál Paseky nad Jizerou – Jizerské hory

Denně upravované sjezdovky, včetně umělého zasněžení. Vzdálenost od hotelu 2 km.

Skiareál Harrachov – Krkonoše

Dvě čtyřsedačkové lanovky, denně upravované sjezdovky a běžecké tratě, lyžařská magistrála, umělé zasněžování, skokanské můstky. Čertova hora je v letních měsících výchozím místem pro hřebenové tůry, lanovka je celoročně v provozu. Vzdálenost od hotelu 5 km.

Skiareál Tanvaldský Špičák – Jizerské hory

Čtyřsedačková lanovka, denně upravované sjezdovky vč. umělého zasněžování. Vzdálenost od hotelu 6 km.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Krkonoše

Dvě lanové dráhy, 27 lyžařských vleků, denně upravované sjezdovky, umělé zasněžování. Horní stanice lanové dráhy na Lysou horu končí ve výšce 1343 m n. m., odkud je nezapomenutelný výhled. Ski areál Rokytnice nad Jizerou je vhodný jak pro začínající lyžaře, děti tak i pro zdatnější profesionály. Vzdálenost od hotelu 8 km.

Jizerská běžkařská magistrála – Jizerské hory

Rájem pro vyznavače běžek je Jizerská magistrála se spoustou navazujících tratí. Více informací o Jizerské magistrále (mapa, nástupní místa …)